Milí návštěvníci, nabídka pro vás bude v průběhu času rozšiřována a doplňována. Děkujeme za přízeň.

Wüsthof CLASSIC nůž na loupání, 7 cm GP

1040102207

Ideální tvar nože určeného na loupání. Skvěle poslouží k čištění či vykrajování jakéhokoli ovoce nebo zeleniny s kulatým povrchem.


  • (1 ks) Skladem
1 454 Kč
Kategorie: Kuchyňské nože a pomůcky
 
  • Lehce zahnutá čepel kopíruje tvar ovoce či zeleniny, a umožnuje tak snadné krájení i loupání.
  • Délka čepele: 7 cm

 

 

 

 

wusthof-noze-196

Solingen je německé město, jenž je sídlem mnoha renomovaných nožířství, kterým dominuje právě firma Ed. Wüsthof Dreizackwerk Solingen. Je to jedna z největších nožířských firem na světě založena roku 1814. Do dnešní doby stojí ve vedení firmy členové rodiny Wüsthof.

Originální nožířské výrobky této značky jsou vyráběny podle nejvyšších standardů kvality. Vše začíná pečlivě zvoleným materiálem. Pro výrobu nožů Wüsthof je používán speciální typ oceli: chrom-molybden-vanad. Ta poskytuje základ pro vysoký řezný výkon i díky technologii broušení PEtec (Precision Edge Technology):

  • Čepele se měří před ostřením pomocí laserů.
  • Počítače vypočítávají přesný úhel ostření pro každou čepel.
  • Přesní roboti brousí ostří na brusném kameni.
  • Nože jsou nakonec uhlazeny pomocí speciálního disku.

 

petec technologie

 

Obrázek znázorňuje porovnání se standardní technologií ostření: na levé straně můžete vidět výsledky při použití PEtec a na pravé straně výsledky při použití standardního postupu.

Řezná hrana vytvořená po použití procesu PEtec je extrémně tenká, což zapříčiňuje výjimečnou ostrost a optimální ostří po celé délce čepele.

Zachovávají si svou ostrost po dlouhou dobu, jsou obzvláště odolné vůči korozi a jsou velmi snadno brousitelné. 

Nože Wüsthof jsou řazeny do několika produktový řad. Ty se od sebe liší například způsobem výroby (kované a nekované), designem, nebo použitým materiálem rukojeti. 

wusthof_product-callout-1d