Milí návštěvníci, nabídka pro vás bude v průběhu času rozšiřována a doplňována. Děkujeme za přízeň.
Výprodej

Opinel T-DUO plastová škrabka, zelená

A0085130-V02

Škrabka s polymerovým tělem. Dvě čepele z nerez ocele - jedna s mikrozoubky pro loupání i velmi tenké slupky, druhá s rovným ostřím pro tenké nudličky.


  • (5 ks) Skladem
194 Kč
Kategorie: Kuchyňské potřeby a pomůcky
 
  • Vhodná pro praváky i leváky.
  • Držadlo opatřené chráničem prstů.
  • Ideální pro škrábání dlouhé zeleniny (mrkev, okurka).
  • Mikro-zoubkovaná čepel pro sloupnutí i velmi tenkých slupek (rajče, kiwi, lilek, paprika).
  • Rovná čepel pro tvorbu tenkých zeleninových "špaget. " Tyto nudličky z měkké zeleniny (cuketa, okurka) umí stejně dobře, jako z té tvrdé (batáty, červená řepa).
  • Polymerový háček na vylupování bramborových oček
  • Můžete umývat v myčce nádobí.

 

Když se mikro-zoubkovaná čepel správně naklopí, poradí si opravdu s jakoukoli kůrou. Dokonale opracuje zeleninu či ovoce podle vašich představ a s mnohem menší námahou, než tomu je u škrabky klasické (s podélnou čepelí).
Kromě toho má tato škrabka další benefit ve formě ostrého nerezového břitu, který v případě potřeby promění každou zeleninu v tenké nudličky.

Efektní do salátů a barevných příloh k masu. Uplatnění nalezne i při dekorování jednohubek.

 

opinel

 

Příběh ikonické značky Opinel začíná v 19. století, kdy se obchodník Victor-Amédée Opinel během svých cest naučil, jak se kovají hřebíky a díky tomu založil svou první kovárnu ve Francii. Po jeho smrti převzal řemeslo syn Daniel, který se stal pro místní farmáře „výrobce ostrých předmětů,“ a to proto, že ostří jeho srpů a kos bylo nejostřejší v okolí.

Ten pravý kapesní nůž si ale na světlo světa musel ještě chvilku počkat. Nejstarší syn Daniela Opinela - Joseph - se rozhodl jít ve stopách svého otce a poháněn vášní po ručním zpracování se rozhodl vytvořit předmět, který může ručně vyrábět za pomocí tehdy inovativních technologií. Psal se rok 1890 a ten správný zavírací kapesní nožík je na světě - zrodil se Opinel.

Malá dílna ve francouzském Chambéry (v savojských Alpách) se časem zvětšovala, až se tato značka stala synonymem pro kvalitní zpracování materiálů, čepele z prvotřídní oceli, ostrost a dřevo pocházející z místních lesů.

V Chambéry dodnes zůstalo centrum výroby. Kovají se zde čepele ze špičkové švédské karbonové nebo nerezové oceli. Vyřezávají střenky a nože se pak ručně kompletují a brousí do vysoké ostrosti. Až 95 % dřeva na výrobu rukojetí pochází přímo z Francie, zbytek tvoří exotická dřeva dovážená pro střenky luxusních dárkových nožů.